Elbląg: Rodzinny festyn z atrakcjami dla dzieci i Biegi na Orientację na torze Kalbar – 11 maja

Elbląg: Rodzinny festyn z atrakcjami dla dzieci i Biegi na Orientację na torze Kalbar – 11 maja

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu zaprasza najmłodszych mieszkańców miasta na festyn rodzinny, który odbędzie się na torze Kalbar w sobotę, 11 maja, z początkiem o godzinie 11:00. Wydarzenie to, pełne różnych atrakcji, zostało opracowane specjalnie dla naszych milusińskich.

Na wszystkie rodziny czeka wiele ciekawych propozycji. Na dzieci będą czekać ulubione dmuchańce, malowanie twarzy czy zabawa z bańkami mydlanymi. Dla starszych przygotowano możliwość skorzystania z elektrycznych hulajnóg, jazdy na rowerze czy gry w paintballa. Zabawy nie będzie końca dzięki specjalnie przygotowanym strefom rekreacyjnym z grami i animacjami. Oprócz tego znajdzie się tam stoisko z kolorowymi eksperymentami oraz strefa gastronomiczna. Wszystko to będzie miało miejsce w ramach obchodów 20-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Równocześnie z festynem, od godziny 11:00, ruszą Biegi na Orientację. Chętni do udziału w biegach będą mogli zgłaszać się w biurze zawodów. Biegacze będą mieli do pokonania trasę wytyczoną w parku Dolinka, a ich zadanie polegało będzie na odnalezieniu ukrytych punktów kontrolnych. Uczestnicy otrzymają szczegółową mapę, która pomoże im w realizacji tego zadania. Na najszybszych czekają pamiątkowe medale oraz miejsca na podium.

Festyn rodzinny rozpocznie się o godzinie 11:00 na torze Kalbar przy ulicy Agrykola 8 i potrwa do godziny 14:00. Wszystkie rodziny są serdecznie zaproszone! Wydarzenie organizowane jest we współpracy z 43 Batalionem Lekkiej Piechoty w Braniewie, 4 Warmińsko-Mazurską Brygadą Obrony Terytorialnej, Fabryką Dobra, Elbląskim Parkiem Technologicznym oraz Elbląskim Klubem Orienteeringu Gryf.