Elbląg świętuje majówkę: flaga, rocznica Konstytucji 3 Maja i Parada Wodna

Elbląg świętuje majówkę: flaga, rocznica Konstytucji 3 Maja i Parada Wodna

Majówka w Elblągu jest w pełni. Dzisiaj, drugiego maja, na cześć Dnia Flagi RP, na Bramę Targową zostanie podniesiona flaga o długości 50 metrów.

Czy zastanawialiście się co nas czeka jutro? Trzeci maja obchodzimy 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, a dzień ten również upłynie pod znakiem świętowania.

Trzeci dzień majówki w Porcie Elbląg będzie poświęcony upamiętnieniu 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msza święta w intencji Ojczyzny zaplanowana jest na godzinę 11:30 w katedrze św. Mikołaja na Starym Mieście. Po nabożeństwie, uczestnicy zgromadzeni na placu katedralnym wejdą w rytm marszu prowadzonego przez Orkiestrę Wojskową i kompanię honorową. Następnie odbędą się oficjalne uroczystości zakończone około 20-minutowym koncertem Orkiestry Wojskowej.

Po części formalnej uroczystości, wszystkich zapraszamy nad rzekę Elbląg. Około godziny 13:30 rozpocznie się tam III Parada Wodna. Podczas tego wydarzenia różne jednostki pływające, takie jak statki, jachty, łodzie, katamarany, rowery wodne, kajaki, skutery i inne, będą prezentowane zgromadzonej publiczności na odcinku rzeki Elbląg między mostami na Starym Mieście. Dodatkowo, na Bulwarze Zygmunta Augusta od 13 do 17 można będzie odwiedzić stoiska Elbląskiego WOPR, Fabryki Dobra i Miasta Elbląg. W programie wydarzenia jest również pokaz w wykonaniu Elbląskiego WOPR.

Zachęcamy do udziału w Paradzie Wodnej wszystkie osoby, które pasjonują się żeglarstwem i aktywnym wypoczynkiem na wodzie. Chcielibyśmy aby to była okazja do spotkania, poznania się, wymiany doświadczeń i przede wszystkim wyrażenia radości płynącej z kontaktu z wodą. Każdy chętny będzie mógł skorzystać ze sprzętu takiego jak: rowery wodne, motorówki lub kajaki

Od trzeciego do piątego maja (od piątku do niedzieli) na Bulwarze Zygmunta Augusta odbędzie się Food Truck Festivals.