Wypadek na drodze krajowej nr 7 w Kazimierzowie – dwie osoby w szpitalu

Wypadek na drodze krajowej nr 7 w Kazimierzowie – dwie osoby w szpitalu

Po godzinie 20 w miejscowości Kazimierzów, na odcinku popularnie zwanej „starą siódemką”, doszło do groźnego zdarzenia drogowego. W wyniku czołowego uderzenia dwóch samochodów osobowych, jeden z pojazdów zakończył swój bieg w przydrożnym rowie. W konsekwencji tego zdarzenia, na trasie pomiędzy Elblągiem a Adamowem, utrzymane są (stan na godz. 21.30) perturbacje w ruchu drogowym. Na miejscu przeprowadzono dokumentację fotograficzną.

Nadkomisarz Krzysztof Nowacki, pełniący funkcję oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, poinformował nas o okolicznościach zdarzenia. Z jego relacji wynika, że do kolizji doszło pomiędzy dwoma samochodami marki Volkswagen – Golfem oraz Jettą. Według zeznań obu kierowców, bezpośrednią przyczyną wypadku było zwierzę, które niespodziewanie wtargnęło na jezdnię tuż przed pojazdem prowadzonym przez 23-letniego mężczyznę. W wyniku tego tragicznego wydarzenia dwie osoby, biorące udział w zdarzeniu, z licznymi potłuczeniami zostały przewiezione do szpitala.

Warunki na drodze są niezwykle wymagające. Zwracamy się z apelem do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w obliczu prognoz pogody na najbliższy weekend. Synoptycy zapowiadają bowiem intensywne opady śniegu, a także silne zawieje i zamiecie w nocy z soboty na niedzielę.