Odważne działanie świadków zapobiegło skoku mężczyzny z mostu

Odważne działanie świadków zapobiegło skoku mężczyzny z mostu

Do dramatycznego incydentu doszło 16 kwietnia o godzinie 9:45, kiedy to jednostka straży pożarnej w Braniewie otrzymała informację o potencjalnej próbie odebrania sobie życia przez jednego z mieszkańców tego miasta. Scena rozgrywała się na moście, znajdującym się nieopodal miejskiego stadionu, gdzie 48-letni mężczyzna stał na krawędzi, grożąc, że skoczy w głąb rzeki Pasłęki.

Mężczyzna zdołał przejść przez bariery ochronne mostu, jednakże nie udało mu się zrealizować swojego tragicznego zamiaru. Został bowiem powstrzymany przez świadków, którzy natychmiast zareagowali, uniemożliwiając mu wykonanie desperackiego skoku. Następnie dzięki ich interwencji został bezpiecznie sprowadzony z powrotem na powierzchnię mostu.

Kiedy na miejscu pojawiły się służby ratownicze, 48-letni mężczyzna został przekazany do opieki załogi pogotowia ratunkowego i odwieziony do najbliższego szpitala. Jego stan stabilizowali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, którzy zabezpieczyli mężczyznę przed hipotermią. W akcji udział wzięli również braniewscy funkcjonariusze policji oraz załoga zespołu ratownictwa medycznego.