Podinspektor Mirosław Suchodolski z Pasłęka kończy swoją służbę policyjną po 28 latach

Podinspektor Mirosław Suchodolski z Pasłęka kończy swoją służbę policyjną po 28 latach

Dzisiaj, 18 kwietnia, w komisariacie policji w Pasłęku miało miejsce oficjalne pożegnanie podinspektora Mirosława Suchodolskiego, który poszedł na zasłużoną emeryturę. Po 28 latach wiernego służenia w szeregach policji, ostatnie pięć lat jako Komendant Komisariatu Policji w Pasłęku, Suchodolski żegna się z mundurem. Uroczystość rozpoczęła się punktualnie o godzinie 12:00 w auli komisariatu.

W trakcie uroczystości podkreślono znaczącą karierę Suchodolskiego, która rozpoczęła się w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym KMP w Elblągu i Sekcji do Walki z Przestępczością Gospodarczą. W 2006 roku został mianowany na stanowisko zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Pasłęku, a od 2015 roku pełnił tam funkcję Komendanta.

Podczas służby, Suchodolski został uhonorowany Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę oraz Srebrną Odznaką Zasłużony Policjant. Uroczystość pożegnania była także okazją do przedstawienia nowego Komendanta Komisariatu Policji w Pasłęku – podinspektor Tomasz Kamiński, który do tej pory pełnił funkcję naczelnika Wydziału Prewencji.

Informacje o zmianie na stanowisku przekazał nadkomisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu.