Kwiecienna Wycieczka Rowerowa Miejska śladem Mennonitów na Żuławach Elbląskich

Kwiecienna Wycieczka Rowerowa Miejska śladem Mennonitów na Żuławach Elbląskich

Plan na kwiecień to rowerowy wypad do Rozgartu, malowniczej wioski na Żuławach Elbląskich. To właśnie tam, podczas Miejskiej Wycieczki Rowerowej, zainteresowani będą mogli zgłębiać tajniki historii Mennonitów oraz odkrywać inne lokalne atrakcje. Punkt zbiórki został ustalony na niedzielę 21 kwietnia, o 10:00 rano przy symbolu miłości do Elbląga – napisie LOVE ELBLĄG. Ciekawostką będzie trasa wyprawy – o długości około 48 km.

Rozpoczniemy podróż od Elbląga, przez Jegłownik i Gronowo Elbląskie, celując w Rozgart, gdzie przewidziany jest odpoczynek. Goście będą mieli okazję poruszać się po drogach różnego typu – spotkamy tu płyty, szuter a także asfalt. Całkowita długość trasy tam i z powrotem wyniesie około 48 kilometrów. Wskazane są rożnego rodzaju rowery – trekingowe, miejskie, do jazdy gravelowej czy górskie.

Gmina Elbląg, jak już jest to tradycją podczas niedzielnych wycieczek, przygotuje słodkie przekąski dla uczestników. Każda osoba, która dołączy do wyprawy po raz pierwszy, otrzyma mapę od Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej. Powrotna trasa do Elbląga prowadzić będzie przez Jezioro i Karczowiska Górne.

Aktywność nie jest zapomniana również w 2024 roku. Trwa bowiem konkurs na najbardziej zaangażowanych uczestników MWR – warunkiem jest udział przynajmniej w 7 wycieczkach sezonu 2024. Dlatego zalecamy zabranie ze sobą książeczek turystyki kolarskiej PTTK. Dla tych, którzy jeszcze takowej nie posiadają, mogą nabyć ją za 10 zł w elbląskim oddziale PTTK na ulicy Krótkiej.

Zwycięzców konkursu poznamy w grudniu bieżącego roku, na podstawie liczby zgromadzonych pieczątek w książeczce. To istotna informacja – to ostatnia szansa na rozpoczęcie kolekcjonowania 7 pieczątek.

Zachęcamy wszystkich do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu i dołączenia do nas o godzinie 10:00 na Starym Mieście, przy napisie Love Elbląg. Uczestnictwo w wycieczce, która kończy się około 15:00, jest całkowicie bezpłatne.