Niezwykłe zainteresowanie IX Elbląskim Biegiem Niepodległości dla najmłodszych

Niezwykłe zainteresowanie IX Elbląskim Biegiem Niepodległości dla najmłodszych

Elbląski Bieg Niepodległości przyciąga coraz większą liczbę młodych entuzjastów sportu, co potwierdza fakt, że liczba zapisanych uczestników w kategorii dla najmłodszych osiągnęła maksymalny limit 500 osób. Z powodu tak wielkiego zainteresowania, organizatorzy zdecydowali się na dodatkowe 50 pakietów startowych przeznaczonych specjalnie dla dzieci.

Zgłoszenia na trzy główne kategorie: Mały Bieg, Bieg Główny i Sztafety są przyjmowane do 8 listopada. Na dziewiątej edycji Elbląskiego Biegu Niepodległości, oprócz 10-kilometrowego Biegu Głównego i Sztafet, najmłodsi biegacze będą mieli okazję doświadczyć rywalizacji podczas Małego Biegu Niepodległości.

Połączenie radości z rywalizacji i satysfakcji ze zdobytych wyników to doskonały sposób na kształtowanie u najmłodszych zdrowych nawyków i być może stanie się początkiem nowej pasji. Jest to idealne połączenie sportu i świętowania odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci na mecie dostaną pamiątkowy medal, który z pewnością stanie się dumą ich kolekcji.

Dzieci będą miały możliwość pobiegać na siedmiu różnych dystansach, odpowiednich do wieku. Od 50 m dla dzieci w wieku od 0 do 2 lat, poprzez 100 m dla 3-4 latków, 200 m dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat, aż do 300 m dla dziewięcio- i dziesięciolatków, 400 m dla jedenastolatków i dwunastolatków oraz 500 m dla trzynasto- i czternastolatków. Koszt pakietu dziecięcego wynosi 30 zł.

Zgłoszenia są przyjmowane do dnia 8 listopada 2023 roku za pośrednictwem strony internetowej organizatora lub do momentu wyczerpania limitu miejsc. Po tym dniu zapisy będą już zamknięte.

Organizatorzy IX Elbląskiego Biegu Niepodległości to Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Sponsorem strategicznym jest Studio łazienkowe Awangarda, a patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Elbląga – Witold Wróblewski.