Nie nosisz maseczki w sklepie? Masz szansę na wysoki mandat!

Nie nosisz maseczki w sklepie? Masz szansę na wysoki mandat!

Jeżeli jesteś jedną z osób, która odpuszcza sobie noszenie maseczek w sklepach, popełniasz duży błąd, ponieważ grozi za to mandat. Policjanci polują dziś na sklepowych zawadiaków, którzy unikają przepisów sanitarnych oraz epidemiologicznych. Zwracają uwagę na sklepy, obiekty handlowe w postaci galerii oraz drogerie na obrzeżach miasta. Jeżeli zostaniesz spotkany w takim miejscu bez maseczki, spodziewaj się wysokiego mandatu. Grzywny są wystawiane każdemu bez wyjątku. Prawdopodobnie możemy spodziewać się nasilenia patrolów policyjnych w obiektach handlowych oraz w ich okolicach.

Pamiętajmy o tym, że korzystanie z maseczki podczas przebywania w gronie osób jest koniecznie. Dlatego musimy pamiętać o tym, aby zasłaniać usta i nos bez względu na to, czy jesteśmy zdrowi, czy też chorzy. Nakaz noszenia maseczki obowiązuje nawet osoby, które w niedalekiej przyszłości miały już okazję przechorować koronawirusa. Policjanci w Elblągu dbają o egzekwowanie tych przepisów. Wyruszają na patrole do galerii w Elblągu i starają się wyłapywać osoby bez maseczek.

Policja uważa brak maseczki za brak dyscypliny

Dlatego nieustannie zwracają uwagę na wszystkich, którzy wybierają się do galerii handlowych. Ostatecznie są to skupiska ludzi, dlatego powinniśmy być szczególnie ostrożni właśnie w takich miejscach. Pamiętajmy o tym, że pandemia nadal nie dobiegła końca i ludzie nieustannie chorują. Policjanci przestrzegają o obowiązku przestrzegania przepisów. Dla osób, które chcą ich egzekwować prawo karne, przygotowało mandaty. Grzywny będą wysokie, dlatego warto na zapas się zabezpieczyć. Policjanci upominają obywateli i wraz z pracownikami punktów handlowych uczestniczą w akcji rozdawania maseczek.