Nadchodzący XIV Bieg Piekarczyka w Elblągu przyciąga setki zawodników i wpływa na ruch drogowy

Nadchodzący XIV Bieg Piekarczyka w Elblągu przyciąga setki zawodników i wpływa na ruch drogowy

W niedzielę, w Elblągu odbędzie się kolejna edycja, XIV Bieg Piekarczyka. Setki biegaczy z różnych części Polski zgromadzą się, aby wziąć udział w tym popularnym wydarzeniu sportowym. Elblążanie muszą jednak być gotowi zarówno na emocje związane z imprezą, jak i na możliwe kłopoty w ruchu drogowym.

Tego dnia (4 czerwca) w godzinach od 7:00 do 15:00, ulica Teatralna zostanie zamknięta dla ruchu na swoim całym odcinku. Wyjątkiem będą wyjazdy z Centrum Handlowego Zielone Tarasy oraz ze stacji benzynowej, gdzie możliwy będzie jedynie dojazd do ronda poprzez wspomniane miejsca.

Podczas trwania zawodów, niektóre drogi będą tymczasowo wyłączone z ruchu. W szczególności dotyczy to:

a) jednego pasa jezdni drogi wojewódzkiej nr 503, rozpoczynając od skrzyżowania z ulicą Różaną, a kończąc na skrzyżowaniu ulic Rycerskiej i Wigilijnej, kierującej się na południe.

Uczestnicy zawodów oraz mieszkańcy Elbląga powinni być przygotowani na spore utrudnienia w ruchu oraz dostosować swoje plany podróży, aby uniknąć opóźnień spowodowanych przez zamknięcie dróg. XIV Bieg Piekarczyka to jednak wyjątkowe wydarzenie sportowe, które co roku przyciąga szereg sympatyków i kibiców, którzy wspierają biegaczy w ich rywalizacji.