Na Pomorzu odnaleziono tajemniczy obiekt latający

Na Pomorzu odnaleziono tajemniczy obiekt latający

Trwa polowanie na potencjalny przedmiot wojskowy, być może balon, który przypuszczalnie wszedł w sobotę (13 maja) w polską przestrzeń powietrzną. W tej chwili, jak podaje serwis, odkryto inne przedmioty. Jeden z nich znajdował się podobno we wsi Jezioro (gmina Markusy) w pobliżu Elbląga.

Co odkryto w pobliżu Elbląga? Władze nie skomentowały sytuacji, ale Dziennik Elbląski twierdzi, opierając się na informacjach od elbląskiej policji, że nie jest to balon, który miał w sobotę wlecieć w polską przestrzeń powietrzną z Białorusi.

Zgodnie z dyrektywami Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej nie wolno mi udostępniać żadnych szczegółów dotyczących tego zdarzenia. Wszelkie pytania proszę kierować do rzecznika prasowego Dowództwa Operacyjnego – mówi kpr. Daria Lubianiec, przedstawicielka OŻW w Elblągu.

Od poniedziałku, 15 maja, „balon” pozostaje nieodnaleziony. W poszukiwaniach bierze udział policja, strażacy i żołnierze WOT. Akcja poszukiwawcza odbywa się w okolicach miejscowości Rypin (kujawsko-pomorskie).

W sprawie obiektu odkrytego tuż za granicą z województwa pomorskiego dotarliśmy również do Ministerstwa Obrony Narodowej. Czekamy na ich odpowiedź.