Co w sprawie obiektu wojskowego, który miał znaleźć się pod Elblągiem?

Co w sprawie obiektu wojskowego, który miał znaleźć się pod Elblągiem?

We wsi Jezioro (gmina Markusy) w pobliżu Elbląga co odkryto? Wojsko uspokaja. Jak podaje Dziennik Bałtycki, to statek bezzałogowy Polskich Sił Zbrojnych. Trwają poszukiwania obiektu wojskowego, prawdopodobnie balonu, który w sobotę (13 maja) wszedł w polską przestrzeń powietrzną i zaginął w okolicach Rypina (Kujawsko-Pomorskie).
Potwierdzono, że obiekt znaleziony w pobliżu Elbląga to samolot Sił Zbrojnych RP. Nie jest to ani poszukiwany białoruski balon, ani obcy obiekt wojskowy; jest to natomiast bezzałogowy statek typu FlyEye należący do Sił Zbrojnych RP – odkrył Dziennik Bałtycki.

– Jak poinformował „Dziennik Bałtycki” ppłk Jacek Goryszewski, szef wydziału prasowego Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych, obiekt widziany w okolicach Jeziora koło Elbląga to bezzałogowy statek powietrzny (BSP) typu FlyEye należący do Sił Zbrojnych RP, który był wykorzystywany w akcjach poszukiwawczych w celu zlokalizowania pozostałości balonu meteorologicznego. – Z powodu problemów technicznych kontakt z BSP został chwilowo utracony, ale wkrótce potem wznowiono operacje z jego użyciem.