Młodzież w Elblągu domaga się odwołania Ministra Edukacji

Młodzież w Elblągu domaga się odwołania Ministra Edukacji

Wielu uczniów i studentów żąda dymisji Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka. Chcą, aby stanowisko objęła osoba, która rozumie w jaki sposób działa demokracja i cieszy się szacunkiem w środowisku naukowym. W całej Polsce odbywają się protesty. Czy młodzież z Elbląga również bierze w nich udział?

Minister Edukacji Przemysław Czarnek jeszcze przed objęciem swojej funkcji był przez wiele osób negatywnie kojarzony. Wszystko przez nieprzychylne wypowiedzi w stosunku do osób LGBT+. Dwa tygodnie temu do premiera Matesza Morawieckiego dotarła petycja z wnioskiem o odwołanie Przemysława Czarnka z funkcji. Niestety pozostała bez odzewu.

Uczestnicy inicjatywy STOP deMENtażowi Edukacji, czyli uczniowie, studenci i wykładowcy rozpoczęli protest. Zachęcają do oddawania krwi, wspierania gastronomii, sprzątania lasów i aktywności w sieci. Młodzież i studenci z Elbląga nie brali udziału w proteście. Twierdzą, że nie otrzymali informacji o tym w jaki sposób mieliby to zrobić. Podkreślają jednak, że uczestniczyli w innych inicjatywach obywatelskich, jak Strajk Kobiet.