Młody mężczyzna pod wpływem alkoholu i poszukiwana kobieta podróżujący niesprawdzonym skuterem

Młody mężczyzna pod wpływem alkoholu i poszukiwana kobieta podróżujący niesprawdzonym skuterem

W nietypowej sytuacji znalazła się para składająca się z 28-letniego mężczyzny i 34-letniej kobiety, których podróż skuterem bez tablic rejestracyjnych i kasków została przerwana przez patrol policyjny grupy SPEED. Pomimo braku dużych prędkości, okoliczności były na tyle niezwykłe, że zwróciły uwagę funkcjonariuszy.

Ta nietuzinkowa para postanowiła przemierzać drogi Żurawca w północnej Polsce na niesprawdzonym skuterze. Niemal od razu przyciągnęli uwagę patrolu policji SPEED ze względu na brak odpowiedniego wyposażenia – zarówno tablic rejestracyjnych, jak i kasków.

Podczas kontroli okazało się, że sytuacja jest o wiele bardziej skomplikowana. 28-letni kierowca był pod wpływem alkoholu, miał we krwi 0,6 promila, a co więcej, był w trakcie odbywania 10-miesięcznego zakazu prowadzenia pojazdów. Jego partnerka, 34-letnia pasażerka, również okazała się być osobą poszukiwaną do odbycia kary więzienia. Pani ta nie przestrzegała wcześniejszych orzeczeń sądu, które zakazywały jej prowadzenia pojazdów.

Policja postanowiła zatrzymać 34-latkę i umieścić ją w areszcie, gdzie ma do odbycia 210 dni pozbawienia wolności. Jej młodszy partner również musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Za nieprzestrzeganie wyroku sądu i prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.