Para łamiąca prawo zatrzymana podczas podróży skuterem bez tablic rejestracyjnych

Para łamiąca prawo zatrzymana podczas podróży skuterem bez tablic rejestracyjnych

W niecodziennej sytuacji znalazła się para, która zdecydowała się na podróż skuterem pozbawionym tablic rejestracyjnych. 28-letni mężczyzna i 34-letnia kobieta wyruszyli w podróż, zlekceważając zasady bezpieczeństwa i nie zakładając kasków. Pech chciał, że ich wyprawa została przerwana przez patrol policyjny grupy SPEED. Chociaż nie można było mówić o nadmiernej prędkości, to jednak były inne sprawy do załatwienia.

Podczas interwencji w miejscowości Żurawiec okazało się, że mężczyzna prowadzący skuter znajduje się pod wpływem alkoholu – wykryto u niego 0,6 promila alkoholu we krwi. Ponadto, jak wyszło na jaw, posiadał on 10-miesięczny zakaz prowadzenia wszelkiego rodzaju pojazdów. Jego towarzyszka również nie miała czystego konta – po sprawdzeniu w systemie policyjnym okazało się, że jest poszukiwana do odbycia kary więzienia. Na jej koncie figurowało między innymi niewykonanie orzeczenia sądowego o zakazie prowadzenia pojazdów. Policja zatrzymała 34-latkę, która ma do odbycia karę 210 dni pozbawienia wolności.

28-letni mężczyzna teraz musi zmierzyć się z konsekwencjami swojego zachowania. Za nieprzestrzeganie wyroku sądu i prowadzenie skutera w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.