Martin Garcia Garcia, hiszpański mistrz fortepianu, odwiedzi Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

Martin Garcia Garcia, hiszpański mistrz fortepianu, odwiedzi Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

W nadchodzący czwartek, dokładnie 9 maja, uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu będą mieli zaszczyt gościć Martin’a Garcia Garcia. Ten wybitny hiszpański pianista jest laureatem trzeciej nagrody na osiemnastym Międzynarodowym Konkursie imienia Fryderyka Chopina. Wyróżnił się także zdobyciem specjalnej nagrody za najlepsze wykonanie Koncertu Fryderyka Chopina.

Jego obecność w elbląskiej instytucji oświatowej nie sprowadza się jedynie do oficjalnej wizyty. Martin Garcia Garcia przewidział przeprowadzenie warsztatów mistrzowskich dla młodzieży uczącej się w szkole. Szczególnie zaprasza on do udziału wszystkich melomanów Elbląga na końcową „ilustrację muzyczną”, która z pewnością będzie niezapomnianym wydarzeniem.

Podczas tego wyjątkowego dnia, uczestnicy warsztatów i goście będą mieli okazję posłuchać brzmienia fortepianu koncertowego marki Fazioli, który jest uważany za instrument najwyższej klasy. Spotkanie odbędzie się w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu. Początek wydarzenia planowany jest na godzinę 17:30.