EPWiK Sp. z o.o. zapowiada prace na sieci wodociągowej: potencjalne utrudnienia dla mieszkańców Elbląga między 13 a 17 maja 2024

EPWiK Sp. z o.o. zapowiada prace na sieci wodociągowej: potencjalne utrudnienia dla mieszkańców Elbląga między 13 a 17 maja 2024

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji EPWiK Sp. z o.o. przekazuje informacje o planowanych pracach na sieci wodociągowej, które zostaną przeprowadzone w nocnych godzinach pomiędzy 13 a 17 maja 2024 r.

Podczas tej operacji, przewidywane są potencjalne spadki ciśnienia wody, sytuacje z całkowitym brakiem wody oraz możliwość okresowego pogorszenia jej jakości. Zostaną one wykonane na obszarze Elbląga według następującego harmonogramu:

W nocy z 13 na 14 maja (poniedziałek/wtorek) od godziny 23:00 do 5:00 rano, działania będą prowadzone na ulicach: Stoczniowa, Bożego Ciała, Tetralna, Nowowiejska oraz przy linii ulicy 12 Lutego (na południe od skrzyżowania z ulicami Nowowiejską i Teatralną). Dotyczyć będzie to także ulic Górnośląska, Sienkiewicza, Orzeszkowej, Kościuszki.

Następnej nocy (14/15 maja), w tych samych godzinach, prace będą prowadzone na ulicach Jaśminowa, Robotnicza, Okrzei, Brzeska, Poprzeczna, Wiejska, Browarna (od Lubranieckiej do Obr. Pokoju) i Mazurska, a także na osiedlach: Zawada, Modrzewina, Bielany, Drewnik i Krasny Las.

W nocy z 15 na 16 maja (środa/czwartek), od godziny 23:00 do 5:00 rano, planowane są działania na ulicach Krakusa (od Poprzecznej do Browarnej), Poprzeczna, Wiejska, Odrodzenia oraz Browarna (od Lubranieckiej do Obr. Pokoju), Mazurska, Elektryczna i Piławska. Prace obejmą także osiedla Zawada, Modrzewina, Bielany, Drewnik i Krasny Las.

Na koniec, w nocy z 16 na 17 maja (czwartek/piątek) w godzinach 23:00-5:00, prace zostaną przeprowadzone na ulicach Krakusa (od Poprzecznej do Browarnej), Obr. Pokoju (od Browarnej do Wiejskiej), Poprzeczna, Wiejska, Odrodzenia, Mazurska, Elektryczna, Piławska oraz Jaśminowa, Robotnicza, Okrzei, Brzeska, Wiejska i Browarna (od Lubranieckiej do Obr. Pokoju). Również osiedla Zawada, Modrzewina, Bielany, Drewnik i Krasny Las zostaną objęte pracami.

W przypadku jakichkolwiek problemów związanych z dostępem do wody, mieszkańcy proszeni są o kontakt z Pogotowiem Technicznym pod numerem telefonu 994. EPWiK Sp. z o.o. przeprasza za wszelkie niedogodności związane z planowanymi pracami.