Nowe oblicze wiceprezydentury Elbląga: Katarzyna Wiśniewska sprawuje kluczową rolę

Nowe oblicze wiceprezydentury Elbląga: Katarzyna Wiśniewska sprawuje kluczową rolę

Katarzyna Wiśniewska, poprzednio pełniąca funkcję dyrektora departamentu urbanistyki i architektury, awansowała na stanowisko wiceprezydenta miasta Elbląg. Ogłoszenie tej decyzji miało miejsce podczas konferencji prasowej we wtorkowy poranek, a jej autorem był prezydent Michał Missan.

– Łączy nas miłość do Elbląga oraz profesjonalizm pani dyrektor Wiśniewskiej – stwierdził prezydent Missan. – Moim zdaniem, jesteśmy o krok od dynamicznego rozwoju naszego miasta, a wiedza i strategiczne podejście pani Wiśniewskiej do tematów rozwoju miasta są tu nieocenione. W trakcie kampanii wyborczej zobowiązałem się skupiać na realiach oraz współpracy z ekspertami. Pani Wiśniewska, będąca dyrektorem wysoce kompetentnego departamentu zajmującego się planowaniem rozwoju naszego miasta, nie jest powiązana z żadną partią polityczną. Jestem przekonany, że jej kandydatura na to stanowisko jest doskonała – podkreślił prezydent Elbląga na konferencji prasowej.

Oficjalnie Katarzyna Wiśniewska obejmie obowiązki pierwszego wiceprezydenta Elbląga w środę. W jej zakresie znajdą się departamenty: strategii i rozwoju, urbanistyki i architektury, inwestycji, gospodarki nieruchomościami i geodezji, Zarząd Dróg, departament zamówień publicznych, innowacji i informatyki, świadczeń rodzinnych, zdrowia i spraw społecznych, edukacji, spraw obywatelskich.

– Po dwudziestu latach pracy w urzędzie nie musiałam długo zastanawiać się nad tą propozycją – wyznała Wiśniewska. – Dla mnie to zaszczyt, że prezydent zauważył moje starania i pozytywnie ocenił moją pracę. Cieszy mnie również akceptacja kolegów z urzędu. Jestem gotowa na nowe wyzwania.

Katarzyna Wiśniewska, 46-letnia elblążanka, jest absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego na kierunku geodezji oraz studiów licencjackich z pedagogiki i wychowania artystycznego na UWM w Olsztynie oraz studiów licencjackich z historii sztuki na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończyła także dwa studia podyplomowe: z urbanistyki oraz z zarządzania przestrzennego miast na Politechnice Gdańskiej. W 2011 roku wygrała konkurs na dyrektora departamentu urbanistyki i architektury, którą to funkcję pełniła do momentu powołania na wiceprezydentkę Elbląga.

– Czeka mnie teraz zmiana perspektywy i konieczność dostosowania się do szerszego zakresu obowiązków – mówiła Wiśniewska. – Aktualnie najważniejszym zadaniem dla Elbląga jest stworzenie nowego planu ogólnego, który wynika z reformy planowania przestrzennego. Mamy czas do przyszłego roku, aby go przygotować.

W poniedziałek prezydent Michał Missan zapowiedział konkurs na dyrektora biura prezydenta, który ma być rozstrzygnięty do końca maja. Dodatkowo, Agnieszka Staszewska, była dyrektor biura prezydenta Witolda Wróblewskiego, obejmie obowiązki dyrektora Biura Konsultacji Społecznych, które jest w fazie organizacji.

– Nie widzę potrzeby wprowadzania radykalnych zmian od razu po kampanii wyborczej – tłumaczył prezydent Missan. – Chcę najpierw poznać opinie urzędników. Decyzje kadrowe będą zależeć od efektywności pracy zgodnej z moimi oczekiwaniami. Jestem otwarty zarówno na mieszkańców, jak i urzędników – dodał prezydent Elbląga.