Łapać pożar: kobieta zatrzymana za podpalenia śmietników w Elblągu

Łapać pożar: kobieta zatrzymana za podpalenia śmietników w Elblągu

Oddział Policji zmagający się z Przestępczością Przeciwko Mieniu w Elblągu osadził za kratkami 35-letnią kobietę. Głównym zarzutem były podpalenia miejsc na odpady, które miały miejsce na terenie miasta.

Jedynie siedem dni temu, informacje na temat nielegalnych podpaleń wiat na śmieci oraz poszukiwania sprawców i świadków zalały media społecznościowe. Oficerowie przyjęli kilka zgłoszeń dotyczących tego typu przestępstw, zwłaszcza na osiedlu Nad Jarem w Elblągu. Nie mijał tydzień, a już udało im się zatrzymać podejrzaną – 35-letnią kobietę.

Śledczy szybko dowiedzieli się, że kobieta jest odpowiedzialna za seria podpaleń śmietników. Kiedy została skonfrontowana z zarzutami, przyznała się do winy. W trakcie przesłuchania wyjaśniła, że jej czyny były wynikiem emocjonalnej burzy spowodowanej kłótnią z partnerem. Policja postawiła kobiecie zarzut jedenastu takich incydentów.

Wobec 35-letniej sprawczyni zgłoszono wniosek o tymczasowe aresztowanie. Teraz to sąd będzie musiał zdecydować o jej losie. Jeżeli zostanie uznana za winną uszkodzenia mienia przez podpalenie, grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.