18-latek zatrzymany za posiadanie narkotyków na miejskim targowisku

18-latek zatrzymany za posiadanie narkotyków na miejskim targowisku

Młodociany mężczyzna, który bywał na miejskim rynku, został zidentyfikowany i zbadany przez patrolujące miejsce służby prewencyjne. Ten 18-letni zatrzymany miał przy sobie substancje narkotyczne, co skutkowało jego natychmiastowym przetransportowaniem do policyjnej celi. Teraz czeka go proces sądowy.

Cała sytuacja rozegrała się w piątkowy wieczór (13.10) nieco przed godziną 22.00, właśnie na placu targowym. Funkcjonariusze podejrzewając, że picie alkoholu przez 18-latka może mieć związek z innymi przestępczymi działaniami, postanowili go dokładniej zbadać. Mężczyzna wyraźnie zaniepokojony interakcją z policjantami, wzbudził ich podejrzenia, które skłoniły ich do decyzji o konieczności przeszukania.

W trakcie przeszukania, w paczce papierosów, którą mężczyzna ukrywał w kieszeni, znaleziono foliowe opakowanie zawierające białą substancję – amfetaminę. Ponadto, ukrytą w torbie naramiennej miał również małą wagę elektroniczną. Policjanci odkryli przy nim także foliowe paczuszki z suszem i trzy woreczki strunowe. Po dokonaniu testów, susz okazał się być marihuaną.

Policjanci podczas przeszukania odnaleźli również dwie karty bankomatowe, co mogło wydawać się niewinne, gdyby nie fakt, że każda z nich należała do innej osoby. Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że jedną kartę dostał od kolegi, a drugą znalazł na targowisku. 18-latek został następnie zabrany do policyjnej celi. Teraz będzie odpowiadał przed sądem za posiadanie narkotyków. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.