Kobieta w wieku 70 lat przyłapana na nielegalnym handlu alkoholem

Kobieta w wieku 70 lat przyłapana na nielegalnym handlu alkoholem

Podczas rutynowych prac operacyjnych, detektywi z Pasłęka natknęli się na niecodzienną sytuację. Na terenie jednej z działek rezydencjonalnych, odnaleźli prawie 300 butelek zawierających alkohol. Sprawczynią okazała się być 70-letnia kobieta, która bez wahania przyznała się do nielegalnej działalności i dobrowolnie złożyła wyjaśnienia.

Przedstawiciele organów ścigania wyjaśnili, że informację o podejrzanym zachowaniu kobiety otrzymali podczas prowadzenia czynności operacyjnych. Rozpoczęli oni postępowanie i udali się na wymienioną posesję. Po przeprowadzeniu kontroli, ich podejrzenia okazały się słuszne. W mieszkaniu starszej pani znaleźli blisko 300 butelek wypełnionych półlitrowymi porcjami alkoholu.

Sprawa została skierowana do sądu, a kobieta usłyszała zarzut naruszenia art. 43§1 Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi. Zgodnie z przepisami, grozi jej teraz kara grzywny oraz możliwość konfiskaty zabezpieczonych przez funkcjonariuszy przedmiotów.

Policja ostrzega również społeczeństwo o potencjalnym zagrożeniu związanym z alkoholem pochodzącym z nieznanych źródeł. Ze względu na możliwość obecności metanolu, spożycie takiego alkoholu może skończyć się tragicznie.