Podejrzany z Elbląga złapany podczas dokonywania przestępstwa. Czy to koniec jego serii zbrodni?

Podejrzany z Elbląga złapany podczas dokonywania przestępstwa. Czy to koniec jego serii zbrodni?

Na gorącym uczynku, podczas próby kradzieży w jednym z elbląskich supermarketów, został ujęty 25-letni mężczyzna przez funkcjonariuszy z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Młody Elblążanin usiłował opuścić sklep, nie płacąc za wybrane artykuły. W toku dalszego śledztwa, okazało się, że ten sam sprawca dopuścił się wcześniej dodatkowego przestępstwa – rabunku na miejscowej mieszkance, skutkiem którego było odebranie jej telefonu komórkowego.

Sytuacja miała miejsce w ciągu dnia, we wtorek 12.03.2024 r., kiedy to pracownik ochrony sklepu ruszył w pościg za złodziejem. Ku swojemu zdziwieniu, zmuszony był zmierzyć się ze zdecydowanym oporem mężczyzny, który odmówił zwrotu skradzionych przedmiotów. Kiedy natomiast zauważył nadjeżdżający radiowóz policji, postanowił uciec. Jednakże, jego pogoń została szybko zakończona przez zdecydowane działania policjantów, którzy odcięli mu drogę ucieczki, obezwładnili go i oficjalnie zatrzymali.

Podczas przesłuchania podejrzanego wyszło na jaw, że nie był to jego pierwszy raz. Powiązano go z inną kradzieżą z użyciem przemocy, podczas której ograbiono kobietę na ulicy, zabierając jej telefon komórkowy. W związku z tymi incydentami, śledczy złożyli wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

Mężczyzna, który wcześniej już był karany za kradzieże, teraz stoi w obliczu poważniejszych zarzutów. Grozi mu teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności.