Bank Żywności organizuje zbiórkę na Wielkanoc: Twoja pomoc jest potrzebna!

Bank Żywności organizuje zbiórkę na Wielkanoc: Twoja pomoc jest potrzebna!

Mimo że ślady świątecznych dekoracji z Bożego Narodzenia wciąż są widoczne w niektórych miejscach, sezon Wielkanocny szybko nadchodzi. Wraz z nim, mamy nadzieję na obecność pięknych wiosennych kwiatów na naszych stołach wielkanocnych. Niemniej jednak, nie dla każdego taki obfity stół jest oczywistością. Liczba osób doświadczających niedożywienia, zwłaszcza wśród dzieci, rosła gwałtownie w ostatnich latach.

Pomimo niewielkiego wzrostu emerytur i rent, nie są one wystarczające, aby sprostać wszystkim potrzebom. Wiele osób jest zmuszonych dokonywać trudnych wyborów: kupować lekarstwa czy żywność? Na dodatek, rosnące rachunki za czynsz i media obciążają już i tak ograniczone budżety. Taka sytuacja staje się jeszcze bardziej bolesna podczas okresu świąt, gdy otaczają nas błyszczące dekoracje i reklamy zachęcające do zakupu świątecznych przysmaków.

Kiedy robisz zakupy w sklepach pełnych świątecznej atmosfery, pomyśl o tych, którzy nie mają takiej możliwości. Nasze współczesne społeczeństwo składa się zarówno z najmłodszych, jak i starszych członków, którzy mogą potrzebować Twojej pomocy. Nawet jeśli jest to tylko jedno kilogram mąki, cukru, konserwa z szynką, słoik majonezu, dżemu, paczka kawy, herbata czy słodycze – to może uczynić cudowną różnicę. Wolontariusze Banku Żywności będą dostępni we wszystkich sieciach handlowych i supermarketach, by przyjąć Twoje dary. Dziel się radością!