Kierowca z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych wsiadł pijany za kierownicę

Kierowca z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych wsiadł pijany za kierownicę

Policjant będący na patrolu zauważył osobę, która wyglądała na nietrzeźwą, kierującą pojazdem. Gdy mężczyzna został poddany badaniu, okazało się, że ma on we krwi 1,6 promila alkoholu. Mężczyzna prowadził samochód z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów wydanym przez sąd. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Naraził w ten sposób wiele postronnych uczestników ruchu drogowego.

Na Alei Grunwaldzkiej w Elblągu zatrzymano dziś rano opla astrę. W chwili zatrzymania prowadził samochód. Badanie wykazało, że miał 1,6 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie może w ogóle prowadzić pojazdów. Miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz stanie przed sądem. Możliwa jest kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Wypadek w kotłowni niestety zakończył się śmiercią mężczyzny

Prokuratura Okręgowa w Elblągu prowadzi śledztwo w sprawie tragicznego zdarzenia, do którego doszło w nocy z 19 na 20 listopada 2022 roku. W wyniku wypadku podczas wykonywania obowiązków w kotłowni zginął 42-letni mężczyzna. Na miejsce zdarzenia oprócz policji przybyli również inspektorzy z Państwowej Inspekcji Pracy.

W bardzo poważnym wypadku zginął 42-letni mężczyzna, który pracował w kotłowni w Rychlinkach. Sławomir Karmowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu, powiedział, że jutro, 23 listopada 2022 roku, zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, aby uzyskać wstępną ocenę śmierci ofiary.

Śledztwo z art. 220 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 155 ma na celu ustalenie, czy niezapewnienie przez pracodawcę bezpiecznych i higienicznych warunków pracy spowodowało popełnienie przestępstwa nieumyślnego spowodowania śmierci oraz innych przestępstw. Przyczyna śmierci mężczyzny nie jest jeszcze znana, ale zostaną pobrane próbki biologiczne w celu ustalenia, czy w chwili zdarzenia był on w stanie nietrzeźwości. Dokładna przyczyna śmierci mężczyzny nie jest jeszcze znana, ale prawdopodobna jest to śmierć urazowo-krwotoczna poniesiona w wyniku rozległych obrażeń.