Na Warmii i Mazurach powstaje nowe uzdrowisko – będzie przypominać włoskie miasto

Na Warmii i Mazurach powstaje nowe uzdrowisko – będzie przypominać włoskie miasto

Polska wzbogaca się o kolejne centrum odnowy biologicznej, w którym rodacy będą mogli się zrelaksować po długim dniu pracy. Jeśli szukasz miejsca o porównywalnej scenerii i leczniczych źródłach, powinieneś odwiedzić jedno z miast na Warmii i Mazurach.

Na szczycie listy krajowych destynacji zdrowotnych ma dołączyć Lidzbark Warmiński. Znajduje się on w pobliżu Warmii i Mazur. Według zapowiedzi to miasto, które słynie z zabytkowej architektury i kanałów, stanie się wkrótce jedną z najważniejszych krajowych destynacji zdrowotnych. Dzięki swojemu wyjątkowemu klimatowi jest porównywalne do jeziora Como we Włoszech. Ten rejon województwa od wielu lat cieszy się uznaniem ze względu na walory lecznicze, szczególnie w przypadku chorób układu ruchu i neurologicznych. Oprócz pobytu w pobliżu wieży gradowej lub kąpieli w termach, korzyści terapeutyczne można zwiększyć poprzez pobyt w pobliżu. Od kilku lat w mieście prężnie rozwija się infrastruktura dla turystyki tego typu. Osiedle uzdrowiskowe oraz sąsiednie wsie – Łabno i Medyny – zostały już objęte obszarem ochrony uzdrowiskowej. Lidzbark Warmiński stanie się pełnoprawnym uzdrowiskiem w 2023 roku.

Z całą pewnością poskutkuje to również zwiększeniem popularności w tym regionie. Warto zaznaczyć, że już teraz Warmia i Mazury słyną z powszechnego dostępu do akwenów słodkowodnych. Dodatkowe atrakcje w postaci popularnych w dzisiejszych czasach term uzdrowiskowych przyciągną jeszcze większą liczbę osób zainteresowanych spędzaniem urlopu nad wodą.