Kancelaria adwokacka – na jaką pomoc możesz liczyć

Kancelaria adwokacka – na jaką pomoc możesz liczyć

Wcześniej czy później każdy z nas może potrzebować pomocy adwokata. Dotyczy to zarówno firm, jak i osób prywatnych. A gdzie go szukać? W kancelarii adwokackiej.

Prawo jest dziedziną zawiłą, a jego praktykowanie wymaga rozległej wiedzy. Liczy się nie tylko znajomość przepisów, ale również ich właściwa wykładnia. Dlatego w razie potrzeby dobrze jest polegać na sprawdzonej kancelarii adwokackiej. 

Zakres kompetencji kancelarii adwokackich

Są duże kancelarie, które świadczą usługi na poziomie wielu gałęzi prawa. Mniejsze natomiast specjalizują się w jednej lub kilku jego dziedzinach. Generalnie jednak możesz liczyć pomoc w zakresie poniższych działów:

 • Prawo karne
 • Prawo rodzinne i opiekuńcze
 • Prawo cywilne
 • Prawo gospodarcze
 • Prawo pracy
 • Prawo autorskie
 • Prawo spadkowe
 • Prawo administracyjne
 • Prawo oświatowe
 • Prawo finansowe
 • Prawo międzynarodowe prywatne

W praktyce kancelaria może obsłużyć Cię kompleksowo – od sporządzenia lub opiniowania umów i porad prawnych, poprzez zakładanie spółek prawa handlowego, po reprezentowanie Cię przed sądem, policją lub prokuraturą.

Dlaczego warto wybrać kancelarię?

Współdziałanie

W kancelarii pracuje zespół specjalistów. Umożliwia to Twojemu adwokatowi sprawniejszą i szybszą realizacji zadań, bo część z nich może oddelegować, wciąż sprawując nad nimi nadzór. Jest to istotne zwłaszcza w sprawach, w których liczy się czas. Co więcej, w razie sytuacji losowej lub niedyspozycji adwokata, kancelaria może przydzielić Ci innego, który będzie zaznajomiony z Twoją sprawą.

Kompleksowość

Kancelaria, która oferuje obsługę z wielu dziedzin prawa, może prowadzić wszystkie Twoje sprawy. Ważne jest to zwłaszcza dla przedsiębiorców, którzy potrzebują bieżącego doradztwa, ale również są narażeni na spory cywilne i gospodarcze.

Prestiż

Jeśli powierzysz swoje sprawy renomowanej kancelarii, zyskasz respekt kontrahentów i ewentualnych przeciwników w sądzie. Niezależnie od tego, kto będzie Cię w niej obsługiwał, będzie ona sygnowana nazwiskiem znanego adwokata. Ułatwi Ci to rozstrzygnięcie wielu spraw polubownie, bez konieczności wchodzenia na salę sądową. 

Jak zweryfikować wiarygodność kancelarii adwokackiej?

Kancelaria adwokacja ma osobowość prawną, więc jej dane są jawne i dostępne publicznie. Może zostać założona wyłącznie przez prawnika z przewidzianym ustawą wykształceniem i uprawnieniami do wykonywania zawodu adwokata. By upewnić się, że możesz zaufać wybranej kancelarii, sprawdź Krajowy Rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich, który prowadzi Naczelna Rada Adwokacka. Dowiesz się tam, czy właściciel lub właściciele kancelarii rzeczywiście są czynnymi adwokatami.

Gdy potrzebujesz sprawnej i skutecznej reprezentacji, postaw na mocnego gracza.

Źródło: https://adwokat.elblag.pl/