Jegłownik: trwa zbiórka dla poszkodowanych w pożarze

Jegłownik: trwa zbiórka dla poszkodowanych w pożarze

W nocy z 20 na 21 września w Jegłowniku doszło do tragicznego pożaru w budynku mieszkalnym. Podczas tego niefortunnego zdarzenia płomienie strawiły dach oraz poddasze, gdzie w czasie wybuchu pożaru znajdowało się 11 osób. Dramatyczna sytuacja skłoniła jedną z kobiet do desperackiego kroku – razem z trójką dzieci w wieku 7, 8 i 9 lat wyskoczyła przez okno z płonącego mieszkania na poddaszu.

Stan czwórki poszkodowanych jest poważny – jak informuje Grzegorz Różański, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie. Wszyscy czterej doznali poparzeń, dodatkowo odnieśli urazy wynikłe ze skoku z dużej wysokości.

Po pożarze budynek, który dotknął ten tragiczny los, jest w tak złym stanie, że nie nadaje się do zamieszkania. Poszkodowani otrzymali ofertę relokacji do innych mieszkań znajdujących się we wsi Jasionno. Tymczasem społeczność internetowa zorganizowała publiczną zrzutkę na stronie internetowej Zrzutka, aby zebrać środki finansowe na pomoc dla pogorzelców.

Dodatkowo, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gronowie Elbląskim zaapelował o wsparcie rzeczowe dla poszkodowanych. Najbardziej potrzebne są podstawowe przedmioty takie jak pościel, ręczniki, ubrania, obuwie czy żywność. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu GOPS w Gronowie Elbląskim: 55 231 56 10.