Jakie sekrety skrywa przed nami zamek krzyżacki w Elblągu?

Jakie sekrety skrywa przed nami zamek krzyżacki w Elblągu?

Byliście kiedyś w Elblągu? Jeśli nie, to musicie koniecznie sprawdzić, co skrywa w sobie stary zamek krzyżacki. To fantastyczne miejsce jest domem dla wielu zagadek i tajemnic historycznych. Uwielbiacie średniowiecznie klimaty? Na pewno odnajdziecie się podczas zwiedzania tego zabytku. Zdaniem wielu osób Elbląg jest miastem niezwykle niedocenianym przez turystów. Warto zwrócić uwagę, że zawiera w sobie mnóstwo fantastycznych walorów w postaci zabytków i różnorodnych lokalizacji wartych odwiedzania.

Zwróćmy na przykład uwagę na zamek krzyżacki w Malborku. Wielu historyków uważa, że do dziś nie odkryliśmy wielu tajemnic, które skrywa przed nami ta budowla. Jeżeli nie byliście nigdy w tym miejscu, a kochacie podróże, warto wybrać się z tego powodu do Elbląga. Podobno nieliczni wiedzą w ogóle o tym, że mamy w Polsce tak wspaniały zabytek. Zamek krzyżacki jest na naszych ziemiach od kilkuset lat. Chociaż zgodnie z prawami administracyjnymi w przeszłości należały one do krzyżaków.

Pomimo tego, że zachowała się jedynie część budowli, nadal skrywa w sobie wiele tajemnic, które czekają na odkrycie

Ponad 500 lat temu zamek krzyżacki na tym terenie był jedną z najważniejszych dla Prusów warowni. Wykorzystywali zabudowanie w celu obrony przed innymi nacjami. Co więcej, zamek ten leżał na bardzo ważnej dla krzyżaków drodze handlowej. Była uczęszczana przez wielu kupców. Niestety w dzisiejszych czasach widzimy tylko pewną część tej znamienitej budowli. Stało się tak, ponieważ większość zamku nie przetrwała ataku, który miał miejsce w 1454 roku. Zaatakowano wtedy zamek i zburzono jego przeważną część.

Obecnie zwiedzamy tylko kilka pozostałych skrzydeł podzamcza i podwórze, które zachowało się do naszych czasów. Na obecnym terytorium dawnego zamka krzyżackiego mieści się elbląskie muzeum historyczne. Władze miasta bardzo dobrze zagospodarowały przestrzeń wokół zamku i przedstawiają za jej pośrednictwem średniowieczne ciekawostki o tym terenie. Według historyków i archeologów zamek ten był niegdyś jedną z najpiękniejszych budowli, które powstałych na polskich ziemiach w średniowieczu.