Ponad milion złotych z budżetu Elbląga zostanie wydane na stadion i park

Ponad milion złotych z budżetu Elbląga zostanie wydane na stadion i park

Elblążanie wspólnie zastanawiają się, czy miasto w rzeczywistości stać na takie wydatki. Okazuje się, że zarząd miasta postanowił wydać mniej więcej milion złotych na stadion i oświetlenie w okolicznym parku. Rozstrzygnięcie budżetu obywatelskiego w Elblągu zostało potwierdzone. Łączne wydatki wyniosą około miliona złotych. Pieniądze wyciągnięte z budżetu obywatelskiego zostaną wykorzystane do zmodernizowania jednego ze stadionów piłkarskich. Oprócz tego część wydatków pokryje oświetlenie w parku.

Potrzebę modernizacji zgłosił polityk Robert Turleja. Mieszkańcy głosowali za jego pomysłami. Ogólnie ponad 1400 obywateli opowiedziało się za pomysłem związanym z modernizacją podczas głosowania. Modernizacja stadionu wymaga odnowienia kilku obiektów. Między innymi odświeżona zostanie kasa biletowa. Dodatkowo część pieniędzy pójdzie na odbudowę parkingu obok stadionu.

Co jeszcze obejmie budżet obywatelski w Elblągu?

Pomimo tego, że wiadomo już o budowie oświetlenia w parku, władze miasta nie zdecydowały nadal, w którym parku je zbudują. Co więcej, w głosowaniu mogliśmy wybierać między wieloma innymi pomysłami. Poniżej zwrócimy uwagę na to, jakie obiekty wygrywały w poszczególnych okręgach wyborczych. Na pierwszym miejscu wylądował pomysł związany z rewitalizacją parku wypoczynkowego na terenie byłego cmentarzyska. Łączny koszt takiej rewitalizacji ma wynieść ponad 155 tysięcy złotych.

Kolejnym ciekawym pomysłem jest naprawienie drogi dojazdowej znajdującej się przy ulicy Chopina. Od wielu lat słyszymy o tym, że jezdnia wymaga renowacji. Dlatego też słusznie znalazła się na liście obiektów wymagających dofinansowania. Niestety naprawa takiej drogi wymaga nakładu ogromnych kosztów. Zarząd miasta oszacował, że potrzebują na to niemal pół miliona złotych.