Jak będzie wyglądała kolęda 2020/2021 w Elblągu?

Jak będzie wyglądała kolęda 2020/2021 w Elblągu?

Boże Narodzenie tuż tuż, a mieszkańcy Elbląga zastanawiają się jak będzie wyglądała tegoroczna wizyta duszpasterska. Biskup elbląski ogłosił zasady, które będą obowiązywały podczas kolędy 2020/ 2021 w Elblągu. Ma ona wyglądać zupełnie inaczej niż do tej pory.

 Bp Jacek Jezierski wydał decyzję odnośnie tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Poinformował o niej we wskazaniach na okres adwentu i kolędy. W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną spotkania w domach wiernych nie są możliwe. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Elbląga i okolicznych miejscowości. Szczególnie osób starszych, które należą do grupy większego ryzyka, odwołano je. Jednak biskup Jezierski przypomina wiernym, że osoba świecka również ma możliwość, aby pobłogosławić swój dom. Wystarczy, że jeden z członków rodziny pomodli się o Boże błogosławieństwo o pomyślność oraz zdrowie dla jego mieszkańców. A później pokropi pomieszczenia święconą wodą. Najlepiej, gdyby modlitwa obyła się w obecności domowników.

Prośba o wsparcie finansowe

W związku z tym, że kolęda jest również okazją do wsparcia finansowego parafii, biskup wyraził prośbę o złożenie ofiary na tacę w kopercie w którąś z niedziel. Biskup zachęca wiernych do wzięcia udziału w rekolekcjach adwentowych, które będą emitowane w środkach masowego przekazu oraz do udziału we mszach świętych