Inwestycja mieszkaniowa na Zawadzie w Elblągu rozpocznie się wkrótce, pozwolenie już wydano

Inwestycja mieszkaniowa na Zawadzie w Elblągu rozpocznie się wkrótce, pozwolenie już wydano

Z planowanej inwestycji mieszkaniowej na terenie Zawady w Elblągu już wiemy dość sporo. Inicjatorem projektu jest deweloper z Iławy, który chce w miejscu przy alei Odrodzenia wznieść dwa budynki wielorodzinne do końca 2023 roku. Chociaż pozwolenie na budowę zostało już wydane, pytanie o dokładną datę rozpoczęcia prac budowlanych pozostaje otwarte.

Planom dewelopera z Iławy towarzyszy wizja postawienia dwóch nowych domów wielorodzinnych przy alei Odrodzenia, które mają być uzupełnione o garaże podziemne oraz odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni dookoła. W marcu tego roku Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane IBP otrzymało pozwolenie na budowę. Dodatkowo, kilka dni temu Urząd Miejski w Elblągu zatwierdził decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia, które obejmuje budowę hal garażowych i miejsca parkingowego na powierzchni z równoczesnym utworzeniem infrastruktury towarzyszącej dla kompleksu budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy alei Odrodzenia. Czy to oznacza, że budowa ruszy wkrótce? Zapytaliśmy inwestora.

Według Beaty Myszkiewicz, głównego specjalisty ds. Marketingu i Reklamy w Iławskim Przedsiębiorstwie Budowlanym IPB Sp. z o.o., firma jest w trakcie przygotowywania nowego projektu deweloperskiego na alei Odrodzenia w Elblągu. Planowane rozpoczęcie prac to trzeci kwartał tego roku, a zakończenie przewiduje się na czwarty kwartał 2025 roku.

Na początku bieżącego roku, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zakrzewo” wystawiła na sprzedaż działki przy alei Odrodzenia, które zajmują powierzchnię ponad 1,7 ha. Wygrało je Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane IPB oferując za nieruchomość 8 mln 160 tys. zł (netto). Działki graniczą z jednej strony z Parkiem Modrzewia, a z drugiej z firmą Cleaner, znajdując się w sąsiedztwie istniejących budynków wielorodzinnych.

Po przetargu Mirosława Meirowska, prezes zarządu SM „Zakrzewo”, podkreślała, że teren jest niezabudowany. Dotychczas były tam boisko i parking. Dla tej lokalizacji brakuje miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, ale warunki zabudowy są już ustalone. Miejsce jest przeznaczone na budowę mieszkań, a ostateczny wygląd terenu, czy np. na parterze budynków będą znajdować się usługi, zależeć będzie od decyzji nabywcy.

Inwestor ma już pozwolenie na wykonanie zjazdu z alei Odrodzenia i przebudowę drogi dojazdowej do działki. Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane IPB posiada już doświadczenie w inwestycjach w Elblągu, a obecnie pracuje nad budynkiem mieszkalnym przy ulicy Wiejskiej dla Elbląskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Społecznego.