Piknik na jubileusz 20-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej – radość, zabawa i wspólne świętowanie!

Piknik na jubileusz 20-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej – radość, zabawa i wspólne świętowanie!

Serdecznie zachęcamy mieszkańców Elbląga oraz okolic do wspólnego uczestnictwa w pikniku zorganizowanym z okazji dwudziestej rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Tym wyjątkowym wydarzeniem pragniemy upamiętnić 24 maja, kiedy to Plac Kazimierza Jagiellończyka od godziny 14:00 do 20:30 stanie się centrum pełnym życia, śmiechu i zabawy.

Zorganizowaliśmy mnóstwo atrakcji dla gości w każdym wieku. Przygotowane zostały różnorodne atrakcje mające na celu zapewnić niezapomniane chwile radości. W programie znajdują się koncerty, wystawy i konkursy, które umilą czas uczestnikom. Na gości czekać będzie również tort oraz grochówka. To będzie doskonała okazja do spędzenia czasu z najbliższymi, cieszenia się wiosennym klimatem oraz wspólnego świętowania.

Wśród planowanych atrakcji znajdują się strefa edukacyjna i eksperymentalna, sportowe rozgrywki, zajęcia plastyczne, zabawy z bańkami mydlanymi, malowanie twarzy, urządzenia pneumatyczne dla dzieci, konkursy z nagrodami, plenerowa wystawa oraz prezentacje beneficjentów funduszy unijnych z Elbląga. Dodatkowo, na scenie pikniku wystąpią: grupa muzyczna Diamenty oraz Patrycja Lipińska z muzycznym show z balonami. Przewidujemy również pokaz aktorów Teatru im. Aleksandra Sewruka. Wieczór uświetnią koncerty Aleksandry Szwed, znanej z coverów wykonanych w programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo oraz grupy muzycznej Big Day, popularnej dzięki przebojowi „W dzień gorącego lata”.

Należy pamiętać, że przynależność Polski do Unii Europejskiej to nie tylko powód do dumy, ale także ogromne możliwości rozwoju dla naszego kraju. Dzięki europejskim funduszom możemy realizować liczne projekty o charakterze infrastrukturalnym, edukacyjnym i kulturalnym, które istotnie wpływają na poprawę jakości życia mieszkańców. Fundusze te przyczyniają się do modernizacji miast, promowania przedsiębiorczości oraz rozwoju nowych technologii, co sprawia, że Polska staje się coraz bardziej nowoczesnym i konkurencyjnym państwem na arenie międzynarodowej.

Spotkajmy się w centrum Elbląga na Placu Kazimierza Jagiellończyka już 24 maja. Zapraszamy od godziny 14:00 do 20:30, aby wspólnie uczcić dwudziestolecie obecności Polski w Unii Europejskiej!

Wydarzenie organizowane jest przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, miasto Elbląg jako współorganizator oraz partnerem jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.