Interwencja straży pożarnej w szkole w Gronowie Elbląskim z powodu ulatniającego się gazu

Interwencja straży pożarnej w szkole w Gronowie Elbląskim z powodu ulatniającego się gazu

W miniony dzień, dokładnie o godzinie 10, strażacy zostali wezwani do interwencji w Szkole Podstawowej mieszczącej się w Gronowie Elbląskim. Powodem zgłoszenia była sytuacja potencjalnie niebezpieczna, mówiąc konkretniej – ulatniający się gaz. Na szczęście, wszyscy obecni na miejscu wyszli z tego incydentu bez szwanku a zagrożenie zostało skutecznie usunięte. Poniżej prezentujemy fotografie z miejsca zdarzenia.

Sytuacja rozpoczęła się, kiedy woźna szkoły pierwsza dostrzegła i poczuła niepokojący zapach gazu. Natychmiast poinformowała o tym dyrekcję placówki. Dyrektor szkoły, Jolanta Koszykowska, po otrzymaniu tej informacji, podjęła natychmiastowe działania ewakuacyjne oraz zaalarmowała odpowiednie służby ratunkowe.

Z wiadomości przekazanych przez straż pożarną wynikało, że niepokojący zapach gazu był odczuwalny głównie na parterze oraz dolnej kondygnacji budynku. Po przeprowadzonym dochodzeniu ustalono, że przyczyną był nieszczelnie zakręcony zbiornik z gazem. Butle z gazem, które były przechowywane w piwnicy szkoły i służyły do podgrzewania posiłków dla uczniów, zostały natychmiast usunięte na zewnątrz budynku, a pomieszczenia gruntownie przewietrzone.

Dyrektor szkoły poinformowała, że strażacy byli pozytywnie zaskoczeni sprawnym przebiegiem procedury ewakuacyjnej. Dzieci zostały szybko przeniesione do innego budynku szkolnego, gdzie miały zapewnione ciepłe pomieszczenia oraz wszystko co było im niezbędne. Wszystkie dzieci oraz cała kadra personelu została ewakuowana, co stanowiło 100 procent osób obecnych w tym czasie w szkole.

Łącznie na miejscu interweniowało sześć jednostek straży pożarnej: cztery z Elbląga i dwie z Jegłownika.