Finalizacja kluczowej inwestycji w parku logistyczno-produkcyjnym Dobra Novina

Finalizacja kluczowej inwestycji w parku logistyczno-produkcyjnym Dobra Novina

Za nami zakończenie ważnej inwestycji na terenie parku logistyczno-produkcyjnego Dobra Novina, położonego w okolicach Elbląga. Kluczowy element tej inwestycji, jakim jest hala produkcyjna, została ukończona. Inwestycja cieszy się atrakcyjnym położeniem, zlokalizowanym tuż obok drogi ekspresowej S7. Za proces budowy odpowiedzialna była firma Dekpol Budownictwo, natomiast inwestorem projektu jest Delta.

Nowo powstałe centrum obejmuje obszar przekraczający 3 hektary. Hala produkcyjna rozciąga się na powierzchnię ponad 13 tysięcy mkw., przy czym jej wysokość wynosi ponad 10 metrów. Wnętrze hali wyposażone jest w 16 suwnic o udźwigu od 20 do 72 ton każda, które mogą pracować w tandemie. Oprócz tego, do dyspozycji są ekonomiczne systemy ogrzewania oraz zaawansowane systemy ochrony przeciwpożarowej zapewniające bezpieczeństwo zarówno dla pracowników, jak i przechowywanych materiałów. Dodatkowo, zarówno wykonawca jak i inwestor postarali się o monitoring oraz oświetlenie i ochronę terenu wokół obiektu.

Adam Olżyński, Dyrektor ds. handlowych w Dekpol Budownictwo podkreśla, że firma posiada duże doświadczenie w realizacji projektów tego rodzaju. W tym konkretnym przypadku, olbrzymim wyzwaniem był krótki czas realizacji oraz konieczność montażu wielu suwnic. Dekpol Budownictwo cieszy się z faktu, że udało się dostarczyć obiekt wysokiej jakości, posiadający certyfikat BREEAM, przy bardzo dobrej współpracy z inwestorem.

Pierwszym najemcą powstałego obiektu została firma Rockfin, która rozpoczęła tam produkcję dla sektora energetycznego (w tym jądrowego), nowoczesnych układów hydraulicznych, gospodarki morskiej, urządzeń do produkcji wodoru czy przemysłu lotniczego.