Elbląska policja podaje statystyki z ostatniego weekendu

Elbląska policja podaje statystyki z ostatniego weekendu

Służby policyjne z Elbląga dokonały podsumowania działań przeprowadzonych w miniony weekend. W trakcie tego czasu odnotowali łącznie kilkanaście incydentów drogowych – 10 kolizji oraz jeden poważniejszy wypadek. Ponadto, w swojej bazie danych zgromadzili informacje o 112 przejechaniach na czerwonym świetle, w tym dwóch przypadkach, które wybitnie przekroczyły dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h.

W ramach działań prewencyjnych, elbląscy policjanci sprawdzili tożsamość aż 370 osób, co skutkowało interwencją wobec 150 z nich. Siedmiu z nich musiało zostać przewiezionych na izbę wytrzeźwień. Funkcjonariusze dokonali również kontroli 49 pojazdów, nałożyli 46 mandatów karnych i 83 razy udzielili pouczeń.

Z drugiej strony, pracownicy służb ruchu drogowego przeprowadzili kontrolę u 197 osób, sprawdzając też stan techniczny ich pojazdów – łącznie było ich 187. Policjanci badali trzeźwość u 484 kierowców. Nałożyli oni również 102 mandaty, skierowali 9 spraw do sądu oraz udzielili 41 pouczeń. Wśród zdarzeń drogowych jakie odnotowali, znalazło się 112 przypadków przekroczenia prędkości, w tym dwa poważne naruszenia limitu prędkości o ponad 50 km/h. Policjanci przybyli na miejsce 10 kolizji oraz jednego wypadku drogowego.

Wspomniany wypadek miał miejsce w sobotę, 2 kwietnia 2024 roku, w miejscowości Kamiennik Wielki (gmina Milejewo). Kierujący volkswagenem, 25-letni mężczyzna, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającym ciężarowym volvo. Na skutek zdarzenia doznał obrażeń ręki i miednicy. Niestety, stracił przytomność i musiał zostać natychmiast przewieziony do szpitala. Jego krew została pobrana do badania. Natomiast kierujący volvo był trzeźwy. Śledztwo w sprawie przyczyn i okoliczności wypadku jest nadal prowadzone przez śledczych.