Elbląg zaprasza na świąteczne wydarzenie z krainą elfów i jarmarkiem

Elbląg zaprasza na świąteczne wydarzenie z krainą elfów i jarmarkiem

Podczas tegorocznego świętowania Bożego Narodzenia w Elblągu, najmłodsi mieszkańcy miasta będą mogli cieszyć się specjalną atrakcją – krainą elfów, która powstanie na terenie Bramy Targowej. Tradycyjnie organizowany jarmark świąteczny z 60 wystawcami, koncerty oraz zbiorowa Wigilia urozmaicą ten czas dla wszystkich elblążan.

Elbląg wprowadził swoich mieszkańców w atmosferę świąt już 6 grudnia za pomocą rozświetlenia 10-metrowej choinki miejskiej na starówce, ozdobionej setkami dekoracji. Natomiast prawdziwe świąteczne spotkania odbędą się 9 i 10 grudnia. Podczas nich najmłodszych uczestników czekać będzie niezapomniana wyprawa do krainy elfów.

Brama Targowa zmieni się na czas świąt w magiczną krainę, gdzie dzieci będą mogły bawić się oraz spotkać Świętego Mikołaja. Również warsztaty świąteczne zaplanowane zostały w programie. Wszystko to pod okiem animatora, który będzie towarzyszył grupom dzieci (12-15 osób), jak mówi Piotr Kowal, dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Elblągu.

W dniach 9 i 10 grudnia będzie kursował świąteczny tramwaj na linii nr 1, a od 11 grudnia do Wigilii na linii nr 4. Nie zabraknie również kiermaszy charytatywnych dla dwóch elbląskich nauczycielek, pań Anety i Anny oraz zbiórki na rzecz zwierząt z elbląskiego schroniska – jak dodaje Piotr Kowal.

Koszt organizacji Świątecznych Spotkań Elblążan wyniósł miasto 292 tysiące złotych. Szczegółowy program imprezy jest dostępny do pobrania w pliku pdf.