Świąteczne Spotkania Elblążan: Zbiórka na rzecz zwierząt – zaprośmy naszych czworonożnych przyjaciół do świątecznego stołu

Świąteczne Spotkania Elblążan: Zbiórka na rzecz zwierząt – zaprośmy naszych czworonożnych przyjaciół do świątecznego stołu

W ramach zbliżających się Świątecznych Spotkań Elblążan, planowana jest zbiórka, mająca na celu pomoc naszym czworonożnym przyjaciołom. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, inicjatywa ta zakłada przeprowadzenie zbiórki rzeczowej i finansowej dla elbląskich pupili: psów i kotów.

Głównym organizatorem akcji jest Urząd Miejski w Elblągu, który realizuje te działania we współpracy z OTOZ Animals oraz wolontariuszami z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu.

Przygotowany specjalnie na tę okazję namiot, w którym będzie można wesprzeć zwierzaki, będzie umieszczony przed Ratuszem Staromiejskim. Namiot będzie dostępny dla wszystkich chętnych w sobotę i niedzielę (9 i 10 grudnia), od godziny 11 aż do zakończenia wydarzenia na Starym Mieście.

Mieszkańcy Elbląga będą mogli okazać swoje wsparcie dla zwierząt poprzez przynoszenie do namiotu różnorodnych przedmiotów. Lista potrzebnych rzeczy obejmuje dobrą jakości karmę suchą oraz mokrą dla psów i kotów, koce, bawełniane ręczniki, legowiska i materace dla zwierząt, żwirek dla kotów, klatki transportowe dla psów i kotów (najlepiej duże rozmiary), obroże, smycze i szelki dla psiaków, ręczniki papierowe i podkłady higieniczne oraz płyny zawierające chlor do dezynfekcji i mycia kojców.

Wielu z nas ma w domach zwierzaki. Doskonale wiemy, jak wiele radości przynoszą nam one każdego dnia. Znamy też ich potrzeby i wiemy, jak ważne są one dla naszych dzieci. Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie dla tych zwierząt, które obecnie przebywają w elbląskim schronisku. Zebrane podczas zbiórki przedmioty pomogą im przetrwać zimę w lepszych warunkach i utrzymać dobrą kondycję.

Na Starym Rynku, niedaleko od namiotu zbiórkowego, uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących będą prowadzić kwestę na rzecz zwierząt. Zebrane środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego do gabinetu weterynaryjnego w schronisku.