IMGW ostrzega: gęsta mgła w województwie warmińsko-mazurskim

IMGW ostrzega: gęsta mgła w województwie warmińsko-mazurskim

Narodowy serwis meteorologiczny, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, zaalarmował mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego o nadchodzącej gęstej mgle. Przewidywane zjawisko ma mieć miejsce między środą a czwartkiem i dotyczy przede wszystkim centralnej oraz wschodniej części tego regionu. Alert został ogłoszony dla 14 powiatów.

Zgodnie z informacją opublikowaną przez IMGW w komunikacie wydanym w środę, miejscami widoczność może spaść nawet do 100-200 metrów. Prawdopodobnie będzie to wynikiem intensywnej mgły, której możliwość wystąpienia jest wysoka.

Okres zagrożenia mgłą rozpoczyna się w środę o godzinie 23:00 i trwa aż do godziny 9:00 w czwartek. Obszar objęty ostrzeżeniem obejmuje następujące powiaty: bartoszycki, ełcki, giżycki, gołdapski, kętrzyński, lidzbarski, mrągowski, nidzicki, olecki, Olsztyn i okolice olsztyńskie, piski, szczycieński oraz węgorzewski.

Specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ocenili prawdopodobieństwo wystąpienia tego niebezpiecznego zjawiska pogodowego na poziomie 80 procent.