Biblioteczna Stacyjka zaprasza dzieci z Elbląga

Biblioteczna Stacyjka zaprasza dzieci z Elbląga

Biblioteka Lokomotywa przy ulicy Ogólnej prosi dzieci i ich opiekunów, aby w styczniu przyszli do swojej „Stacji” na mnóstwo zabaw i ciekawych książkowych opowieści. Wymagane są zapisy. W czwartek, 5 stycznia o godz. 10:30 zajęcia będą tematycznie związane z książką „Hela sama myje zęby” autorstwa Kamili Gurynowicz. Poprzez zabawny wiersz zawarty w książce uczestnicy odkryją, że mycie zębów może być super. Nie zabraknie dodatkowych zajęć, takich jak zabawy ruchowe, piosenki z prezentacją i inne aktywności.

W czwartek 19 stycznia o godz. 10:30 zajęcia będą stymulowane przez książkę „Miffy, dziadek i babcia” Dicka Bruna. Dzieci zrozumieją, jak wiele satysfakcji może przynieść dzień spędzony z babcią i dziadkiem. W programie znajdą się również zabawy ruchowe, piosenki z przedstawienia i inne aktywności.

„Stacja” to żywe, przyjemne zajęcia dla najmłodszych (2-3 lata) oparte na literaturze dziecięcej. Celem zajęć jest postęp we wszechstronnym rozwoju dziecka poprzez kontakt z literaturą, która jest bogactwem różnorodnych przeżyć i doznań oraz niezastąpionym sposobem na zwiększenie kreatywności dziecka. Dla rodziców są okazją do wymiany poglądów związanych z wychowaniem dzieci.