W jaki sposób możemy pomóc bezdomnym?

W jaki sposób możemy pomóc bezdomnym?

W okresie mroźnej zimy należy pamiętać o osobach, które borykają się z problemem bezdomności. Wszyscy możemy odegrać rolę w pomocy tym osobom poprzez wykonanie telefonu na linię alarmową 112 lub zgłoszenie tego faktu na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Pomimo większej liczby kontroli władze nie są w stanie zbadać wszystkich miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Liczymy na to, że społeczeństwo będzie świadome i zrobi to, co do niego należy. Co możesz zrobić? Jeden telefon na numer alarmowy 112 może uratować komuś życie. Gdy czyjeś życie jest zagrożone przez niskie temperatury, są one przewożone do miejsc do tego przygotowanych, na przykład do ogrzewanych schronów. Nie możemy być apatyczni w tego typu przypadkach. Nasz telefon może uratować życie.

Ciężka praca wykonana przez służby znacznie poprawiła bezpieczeństwo osób żyjących w bezdomności. Nie powinniśmy być jednak apatyczni i każdy może w jakiś sposób pomóc. Wykorzystanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jest jednym ze sposobów, ponieważ posiada ona sekcję przeznaczoną specjalnie dla tych, którzy potrzebują pomocy. Nie ignorujmy tego, podejmijmy działania!