Obfite interwencje w sylwestra – 15 mężczyzn trafiło na wytrzeźwiałkę

Obfite interwencje w sylwestra – 15 mężczyzn trafiło na wytrzeźwiałkę

Elbląscy stróże prawa podsumowali wyniki sylwestrowego weekendu. Z zadowoleniem poinformowali, że nie doszło do żadnych zdarzeń związanych z fajerwerkami. Odnotowano 24 kolizje i 1 wypadek drogowy, zatrzymano 1 nietrzeźwego kierowcę.

Policjanci podczas weekendu podejmowali działania 175 razy, a na ulicach przesłuchali 470 osób. 15 mężczyzn przewieziono do miejsca wytrzeźwienia, wystawiono 36 mandatów, udzielono 97 upomnień, a 2 sprawy skierowano do sądu.

Policjanci udokumentowali 24 kolizje, z których jedna wydarzyła się pierwszego stycznia w Kwietniku (gmina Młynary). 37-letni kierowca samochodu marki Renault uderzył w drzewo. Z ranami wewnętrznymi został przetransportowany do szpitala, a ocena wykazała, że miał 2,9 promila alkoholu w organizmie, co spowodowało pobranie próbki krwi do badania. Był jedynym uczestnikiem wypadku i nie wyrządził nikomu innemu krzywdy. W dalszym ciągu prowadzone są czynności wyjaśniające w sprawie zdarzenia.

Ponadto funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali 104 kierowców za przekroczenie dozwolonej prędkości (w tym 4 przypadki 50+). Sześćdziesięciu jeden kierowców ukarano mandatami, natomiast siedemdziesięciu pięciu otrzymało upomnienia oraz skonfiskowano sześć praw jazdy i pięć dowodów rejestracyjnych samochodów. Policja przeprowadziła 471 kontroli pod kątem spożycia alkoholu.