Akcja EKOlogiczni w biznesie

Akcja EKOlogiczni w biznesie

 Świadomość tego jak ważna jest dziś ochrona środowiska jest coraz większa. Wiedzą o tym zarówno konsumenci, jak i firmy, które do swoich strategii wprowadzają elementy działań społecznie odpowiedzialnych. Jedną z takich firm jest Higma Service, która realizuje program EKOlogiczni w biznesie.

Akcja firmy Higma Service jest bezpłatna, a jej celem jest edukacja firm i instytucji w zakresie ekologii. Każdy kto zarejestruje się do programu otrzyma Pakiet Ekologiczny, który krok po kroku można wdrożyć w swojej firmie. Każde przedsiębiorstwo, które przyłączy się do akcji otrzyma certyfikat potwierdzający udział oraz bezpłatny dostęp do materiałów edukacyjnych. Dzięki nim przekonanie pracowników do tego, że działania ekologiczne są na topie i mają sens będzie dużo łatwiejsze. Oprócz korzyści wizerunkowych jakie firmy otrzymują dzięki przystąpieniu do programu są jeszcze zalety finansowe. Jeżeli pracownicy będą oszczędzać prąd, wodę, mydło czy ręczniki papierowe, firma zoptymalizuje swoje wydatki.

W projekt EKOlogiczni w biznesie do tej pory wzięło udział aż 129 firm. Skorzystały z 97 rozwiązań możliwych do wdrożenia w ich strukturach. Zainteresowanie akcją jest cały czas większe, a to pokazuje, że polskim firmom nie jest obojętny los naszej planety i chcą dbać o środowisko. EKOlogiczni w biznesie to partner akcji Razem Przeciw Smogowi.