39-letni mężczyzna z marihuaną poszukiwany przez prokuraturę zatrzymany przez policję w Elblągu

39-letni mężczyzna z marihuaną poszukiwany przez prokuraturę zatrzymany przez policję w Elblągu

Jedną z ostatnich interwencji policji była sytuacja, którą można określić jako nietypową. W Elblągu, na ulicy Nowowiejskiej, około 23.50 w nocy 30 sierpnia, patrol prewencyjny zauważył 39-letniego mężczyznę, przesuwającego rower po chodniku. Mimo iż sam fakt pchania roweru nie jest przestępstwem, postawa mężczyzny wzbudziła podejrzenia funkcjonariuszy.

Policjanci natychmiast sprawdzili, czy rower nie jest zgłoszony jako skradziony. Informacje uzyskane z systemu wykluczyły taką możliwość. Jednakże niepokój mężczyzny był widoczny, co skutkowało dalszymi czynnościami ze strony policji. Weryfikując jego dane w bazie policyjnej, funkcjonariusze odkryli, że jest on poszukiwany przez prokuraturę.

Znajdująca się przy nim saszetka również nie pozostała bez uwagi stróżów prawa. Po jej sprawdzeniu okazało się, że zawiera ona foliowe opakowanie z marihuaną. To ostatecznie rozwiało wszelkie wątpliwości co do intencji i tajemnic mężczyzny.

39-latek został natychmiast aresztowany i trafił do policyjnego aresztu. Czeka go teraz zarzut posiadania narkotyków, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.