21-letni mężczyzna ignoruje sygnały policji i prowadzi pościg po Ostródzie będąc pod wpływem alkoholu

21-letni mężczyzna ignoruje sygnały policji i prowadzi pościg po Ostródzie będąc pod wpływem alkoholu

21-letni mężczyzna, mimo wyraźnych sygnałów ostródzkich funkcjonariuszy drogówki do zatrzymania, nie zastosował się do ich poleceń. Zamiast tego postanowił rozpocząć ucieczkę. Badania wykazały, że kierował pojazdem mając w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, a dodatkowo posiadając sądowy zakaz prowadzenia wszelkiego rodzaju pojazdów mechanicznych. Wkrótce będzie musiał stawić czoła konsekwencjom swoich czynów przed sądem za jazdę pod wpływem, niezatrzymanie na polecenie policji oraz prowadzenie pojazdu pomimo nałożonego zakazu.

W piątek (10.05.2024r.), około godziny 11:30, patrolujący drogówkę Ostródy policjanci zgłosili oficerowi dyżurnemu na komendzie, że kierowca osobowej skody na drodze krajowej numer 16 w pobliżu węzła Ostróda Południe, pomimo wydanego przez nich polecenia zatrzymania, kontynuował swoją jazdę. Mężczyzna skierował swój bieg w stronę Olsztyna, po czym skręcił w kierunku miejscowości Lubajny, wjeżdżając na ulice Ostródy. Kilka policyjnych radiowozów włączyło się w pościg za nim, zachowując jednocześnie staranność i bezpieczeństwo innych użytkowników drogi.

Pościg zakończył się na ulicy Szosa Elbląska w Ostródzie, gdzie funkcjonariusze zatrzymali 21-latka. Analiza sytuacji wykazała, że kierowca zignorował polecenia ze względu na obecny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i jazdę pod wpływem alkoholu. Pojazd mężczyzny został zabezpieczony na strzeżonym parkingu.

Teraz młody mężczyzna będzie musiał odpowiadać przed sądem za swoje przestępstwa, w tym kierowanie pod wpływem alkoholu, ignorowanie orzeczenia sądu i niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Dodatkowo, będzie musiał stawić czoła konsekwencjom za szereg wykroczeń popełnionych podczas jego niebezpiecznej jazdy.

Nie zastosowanie się do wyraźnego polecenia policji do zatrzymania pojazdu zmusza funkcjonariuszy do rozpoczęcia pościgu, co niewątpliwie stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego! Należy pamiętać, że zgodnie z prawem, w celu zatrzymania pojazdu stwarzającego zagrożenie dla życia lub zdrowia policjanta lub innych osób, policjant może skorzystać z broni palnej. Ignorowanie poleceń do zatrzymania, niebezpieczna jazda i narażanie na szwank życia innych mogą skłonić policję do użycia broni.