Odrodzenie rowerowych wycieczek z leśnikiem po elbląskiej Bażantarni

Odrodzenie rowerowych wycieczek z leśnikiem po elbląskiej Bażantarni

Przybyło nam połowy maja, co tradycyjnie oznacza moment, kiedy pasjonaci rowerowych wypraw na świeże powietrze oraz wielbiciele elbląskiej Bażantarni są zapraszani na kolejny sezon wspólnych przejażdżek z leśnikiem. Pierwsze spotkanie planowane jest już na nadchodzący wtorek, 14. maja. Miejscem zbiórki będzie siedziba Nadleśnictwa Elbląg, usytuowana przy ulicy Marymonckiej pod numerem 5, a czas rozpoczęcia wyznaczono na godzinę 17:00.

Organizowane rowerowe wycieczki z leśnikiem to znakomita okazja do aktywnego spędzenia czasu w otoczeniu lasu. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zgłębić tajemnice i odkrywać ciekawostki lasu, za sprawą fachowych komentarzy leśnika. Wszystko to będzie miało miejsce podczas krótkiego przejazdu rowerowego – szlakami i ścieżkami Bażantarni, a konkretnie terenów leśnictw Dąbrowa i Dębica. Może się jednak zdarzyć, że czasami wyprawa rowerowa przemieni się w spacer. Zaplanowano, że w ciągu dwóch godzin uczestnicy pokonają dystans do 10 km, a długość trasy będzie dostosowana do wieku i możliwości fizycznych uczestników.

Organizatorzy wydarzenia zwracają uwagę, że w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak huragan, intensywne opady deszczu czy burza, istnieje możliwość odwołania imprezy. Informacja o ewentualnym odwołaniu planowanego wydarzenia pojawi się na profilu Facebooka MOSiR Elbląg.

Rowerowe wycieczki z leśnikiem są organizowane przy współpracy z Nadleśnictwem Elbląg – jednym z głównych partnerów tego cyklu wydarzeń.