Intensywny weekend dla elbląskiej policji: 118 interwencji i aż 307 osób wylegitymowanych

Intensywny weekend dla elbląskiej policji: 118 interwencji i aż 307 osób wylegitymowanych

W ostatni weekend, na terenie Elbląga, funkcjonariusze prewencji mieli pełne ręce roboty, wykonując aż 118 interwencji. Łącznie sprawdzili tożsamość 307 osób. W ruch poszły kajdanki – zatrzymano pięciu poszukiwanych przez prawo osobników. Taka sama liczba mężczyzn trafiła do izby wytrzeźwień po spożyciu alkoholu. Policjanci nałożyli 28 mandatów, udzielili 83 pouczeń, a także złożyli do sądu trzy wnioski o ukaranie.

Podczas akcji na ulicach Elbląga, funkcjonariusze z ruchu drogowego ulegitymowali 205 osób oraz przeprowadzili kontrolę 192 pojazdów. Łącznie zatrzymano 106 kierowców za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, a jeden z nich dodatkowo został przyłapany na prowadzeniu pojazdu bez uprawnień. Nałożono 100 mandatów karnych, a 30 kierowców usłyszało pouczenia. Do instytucji sądowej skierowano natomiast dwanaście wniosków o ukaranie.

Kolejnym elementem pracy elbląskich stróżów prawa było przeprowadzenie testów na obecność alkoholu u 527 kierowców. Dwóch z nich zatrzymano za jazdę pod wpływem alkoholu. Najbardziej niechlubny rekord pobił 50-letni kierowca fiata, który miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo, mężczyzna posiadał na swoim koncie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Został on zatrzymany w Pomorskiej Wsi, w gminie Milejewo.

Podczas weekendowych działań, policjanci odnotowali 16 kolizji drogowych oraz jeden poważniejszy wypadek. Do tego tragicznego incydentu doszło w piątek na ulicy Legionów w Elblągu. 18-letni kierowca seata potrącił tam 11-letnią dziewczynkę poruszającą się na hulajnodze. W wyniku tego zdarzenia, młodemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Na szczęście był trzeźwy.