Zakłócał porządek publiczny z maczetą w ręku: 34-latek zatrzymany i tymczasowo aresztowany

Zakłócał porządek publiczny z maczetą w ręku: 34-latek zatrzymany i tymczasowo aresztowany

Przedstawiciele służb policyjnych zatrzymali mężczyznę, który rozpędzał zamieszanie publiczne, przechadzając się po ulicach miasta z maczetą. Ten mieszkaniec Braniewa, który ma 34 lata, musiał stawić czoła pięciu zarzutom. Sąd podjął decyzję o nałożeniu na niego środka zapobiegawczego – tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

W czwartek, 4 kwietnia 2024 roku, dyżurny policjant braniewskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że mężczyzna pod wpływem alkoholu, uzbrojony w maczetę, krąży po ulicach miasta. Reagując na tę informację, funkcjonariusze z patrolu interwencyjnego natychmiast ruszyli na miejsce. Na jednej z ulic spotkali mężczyznę opisanego w zgłoszeniu.

Widocznie nietrzeźwy i agresywny mężczyzna stwarzał realne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych osób i rażąco naruszał porządek publiczny. Został natychmiast zatrzymany i eskortowany do lokalnej jednostki policji, gdzie miał okazję do wytrzeźwienia.

Podczas procedur policyjnych, ustalono, że ten sam mężczyzna był już wcześniej zamieszany w różnego rodzaju incydenty. Lista jego występków obejmowała naruszenie miru domowego, groźby karalne oraz naruszenie nietykalności cielesnej innych osób. Zebrane dowody pozwoliły na sformułowanie aż pięciu zarzutów przeciwko 34-latkowi. W związku z podejrzeniem o czyny opisane w art. 157 §2 kk, art. 190§1 kk i art. 193 kk, Sąd Rejonowy w Braniewie podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego. Zostanie on przetrzymywany w areszcie przez najbliższe trzy miesiące.