Wycofanie popularnego e-bazarku w Elblągu w tym roku

Wycofanie popularnego e-bazarku w Elblągu w tym roku

E-bazarek, który przez dwa lata z rzędu był gospodarzem na Starym Mieście w Elblągu i cieszył się ogromną popularnością, nie będzie miał miejsca w tym roku. Była to inicjatywa Ośrodka Doradztwa Rolniczego, która służyła promowaniu i sprzedaży produktów regionalnych i tradycyjnych bez udziału pośredników. Do 2021 roku e-bazarek działał online, a od dwóch lat były organizowane wydarzenia na żywo we wrześniu na Starym Mieście w Elblągu. Niemniej jednak, jak poinformował Damian Godziński, dyrektor ODR w Olsztynie, w tym roku nie odbędzie się e-bazarek.

Według naszego planu, już na początku tego roku zwróciliśmy się do władz Elbląga o zgodę na zorganizowanie bazarku. Zaproponowano nam date w październiku, ale niestety, tego typu wydarzenia nie mogą się odbywać w październiku. Właśnie ze względu na pogodę i szybko następujący zmrok. To jest dla nas wielka szkoda, ponieważ byliśmy bardzo podekscytowani tym wydarzeniem. Może brakuje tej samej ekscytacji po obu stronach – powiedział.

Kiedy zapytaliśmy ratusz w Elblągu o powody takiej decyzji, rzecznik Joanna Urbaniak odpowiedziała: „Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego nie uzyskał zgody na zorganizowanie ekobazarku na Starym Mieście, ponieważ w tych terminach zaplanowane były już inne imprezy sportowe, kulturalne i rozrywkowe”.