Elbląskie Święto Chleba wzbogacone o amatorskie zawody na deskach SUP

Elbląskie Święto Chleba wzbogacone o amatorskie zawody na deskach SUP

Tradycyjne Elbląskie Święto Chleba tym razem będzie miało w swoim programie niecodzienną atrakcję. W niedzielę, 27 sierpnia, po raz pierwszy w historii tego wydarzenia, zaplanowano amatorskie zawody na deskach SUP. Starterzy będą musieli pokonać wyznaczony odcinek rzeki Elbląg w jak najkrótszym czasie. Miejsce startu to przystań Grupy Wodnej o godzinie 10.00 rano.

Zaproszenie do udziału kierowane jest do wszystkich zainteresowanych, pod warunkiem że są pełnoletni lub ukończyli 16 lat najpóźniej w dniu zawodów i akceptują obowiązujący regulamin. Rywalizacja obejmuje trzy konkurencje: przepłynięcie na desce SUP korzystając z wiosła, przepłynięcie na desce bez pomocy wiosła oraz rywalizację drużynową na deskach MEGA SUP, gdzie każda drużyna powinna liczyć od 6 do 10 osób.

Jednak to nie jedyna atrakcja związana z wodą, która odbędzie się podczas Elbląskiego Święta Chleba. Dzień wcześniej, w sobotę 26 sierpnia, na tafli rzeki Elbląg odbędzie się dziesiąta już edycja regat smoczych łodzi. Łodzie zakupione zostały z Budżetu Obywatelskiego, a rywalizacja będzie miała miejsce między mostami Wysokim i Niskim, rozpoczynając się o godzinie 10:00.

Aby dopełnić atmosferę żeglarską tego dnia, wieczorem o godzinie 18:30 pomiędzy mostami na rzece Elbląg odbędzie się parada żaglówek, przynosząc niezapomniane widoki mieszkańcom i gościom miasta.

Tegoroczna, siedemnasta już edycja Elbląskiego Święta Chleba jest realizowana dzięki finansowemu wsparciu Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego w ramach konkursu „Organizacja wydarzeń regionalnych promujących żywność naturalną, tradycyjną i lokalną oraz dziedzictwo kulinarne Warmii i Mazur w 2023″.