Wspomnienie 14. rocznicy Smoleńskiej tragedii – uroczystości w Elblągu

Wspomnienie 14. rocznicy Smoleńskiej tragedii – uroczystości w Elblągu

Prezydent miasta Elbląg, Witold Wróblewski razem z Antonim Czyżykiem, Przewodniczącym Rady Miejskiej, mają zaszczyt zaprosić na ceremonię poświęconą pamięci ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Wydarzenie to odbędzie się z okazji 14. rocznicy tej tragicznej katastrofy lotniczej, której uroczystości ruszą 10 kwietnia 2024 roku o godzinie 9.00.

Miejsce spotkania to świątynia pod wezwaniem Wszystkich Świętych znajdująca się przy ulicy Agrykoli, gdzie w pobliżu znajduje się symboliczny Krzyż Katyński.

Na program ceremonii składa się szereg wydarzeń. Pierwszym punktem jest Msza święta w Kościele p.w. Wszystkich Świętych, która rozpocznie się dokładnie o godzinie 9.00. Następnie uczestnicy zgromadzenia przemaszerują ulicą Agrykola w kierunku Krzyża Katyńskiego.

Po dojściu do miejsca pamięci nastąpi kolejna część programu, która obejmie odegranie hymnu państwowego Rzeczpospolitej Polskiej. W dalszej części odbędą się przemówienia okolicznościowe, po których nastąpi Apel pamięci i salwa honorowa.

Zakończeniem uroczystości będzie symboliczne składanie kwiatów pod Krzyżem Katyńskim, jako wyraz pamięci o ofiarach katastrofy smoleńskiej.