Wielkie opady deszczu na Warmii i Mazurach

Wielkie opady deszczu na Warmii i Mazurach

Dzień przyniósł intensywne opady deszczu w powiatach wschodnich województwa warmińsko-mazurskiego, miejscami przekraczające 30 mm. W ciągu nocy strefa tych silnych deszczy przeniesie się na północny wschód, a ich siła zacznie stopniowo maleć – takie informacje przekazały lokalne służby meteorologiczne.

Późnym wieczorem w niedzielę, w wydanym komunikacie meteorologicznym, zasygnalizowano, że kolejne godziny przyniosą dalsze silne opady w takich powiatach jak: giżycki, ełcki, gołdapski, piski i olecki. To właśnie tam w ciągu ostatniego dnia spadło najwięcej deszczu – w niektórych miejscach przekraczając 30 mm.

Zauważono, że strefa silnych opadów przesuwa się stopniowo na północny wschód. Co więcej, prognozy wskazują na stopniowe osłabienie intensywności opadów.

Siła opadów wymusiła kilka interwencji strażackich w niedzielę. Strażacy mieli pełne ręce roboty – musieli m.in. spuszczać wodę z zalanych dróg, udrażniać zatkane studzienki ściekowe i pomagać mieszkańcom w czasie remontu domu, którego dach został zdjęty, pokrywając go plandeką.